(شماره ثبت : 26161)

مراکز تحقیقاتی در آمریکا اعلام کردند بیش از ۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۵ به سبب آلودگی هوا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی، تحقیقات در آمریکا نشان داده است که آلودگی هوا سبب مرگ بیش از ۳۰ هزار نفر سال ۲۰۱۵ در آمریکا شده است. بیشتر شهر‌های بزرگ صنعتی جهان دچار آلودگی هوا هستند و بر انبوه ساکنان این شهر‌ها تاثیر منفی می‌گذارد.

گزارشگر اسکای نیوز گفت مراکز تحقیقاتی در آمریکا پس از بررسی‌های دقیق، به طور رسمی از مرگ بیش از ۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۵ به سبب آلودگی هوا خبر داده‌اند. محققان و کارشناسان آمریکایی کیفیت هوا را بین سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۱۵ در بیش از ۷۵۰ ایستگاه کنترل کیفیت هوا در این کشور بررسی کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که ذرات ریز زیان‌بار در هوا می‌تواند از طریق دستگاه تنفس وارد رگ‌ها و باعث بیماری شوند.

ارتباط بین آلودگی و بیماری‌های قلبی و تنفسی در این تحقیقات بررسی شده و به اثبات رسیده است که بین آلودگی هوا و میزان مرگ و میر به ویژه در ایالت‌های صنعتی در آمریکا ارتباط وجود دارد. البته نتایج این تحقیقات منحصر به آمریکا نیست بلکه در بیشتر شهر‌های صنعتی دنیا چنین نتایجی به دست آمده است.

کل خبر ها