(شماره ثبت : 26161)

سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره تصویر یکی از پرسنل که در حال تخلیه زباله‌ در سطل آشغال‌های شهری است، توضیحاتی ارائه کرد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ماجرای خالی کردن زباله‌های اورژانس در سطل‌های زباله شهری اظهار کرد: مدتی پیش تصویری از یکی از پرسنل اورژانس کشور در حال تخلیه زباله‌های داخل اورژانس در فضای مجازی منتشر شد؛ این تصویر در کنار توضیحات عکاس، نیرو‌های اورژانس را به دفع زباله‌های بیمارستانی در سطل‌های زباله شهری متهم می‌کرد. 
 
محبی/
وی ادامه داد: فرد منتشر کننده با تصور اینکه زباله‌ها عفونی هستند، کارمندان  اورژانس را خطاکار تلقی می‌کرد در حالی که بدون شک اگر زباله‌های فوق، زباله‌های عفونی و بیمارستانی بودند این امر خطای جدی محسوب می‌شد، اما باید بدانید که تجهیزات و فرایند لازم برای دفع این زباله‌ها از پیش در نظر گرفته شده است.

زباله‌های بیمارستانی در safety box جمع‌آوری می‌شود

خالدی بیان کرد: تمام زباله‌های عفونی و بیمارستانی داخل محفظه‌های ایمن و زرد رنگی که به همین منظور طراحی شده است و آن را با نام (safety box)  می‌شناسیم، جمع آوری می‌شود، درب تمام این محفظه‌ها پلمپ بوده و هیچکس در خارج  از فضای‌های از پیش تعیین شده حق باز کردن  این سطل‌ها را ندارد.
 
زباله‌های اورژانس در سطل‌های زباله شهری+ توضیحات اورژانستوضیحات اورژانس درباره دفع زباله‌های عفونی در سطل‌های شهری+ تصویر
 
سخنگوی اورژانس کشور با تاکید بر این که  این زباله‌ها به صورت جداگانه و طبق اصول از پیش تعیین شده‌های جمع‌آوری و دفع می‌شود، تصریح کرد: این جعبه‌ها توسط نواحی جمع آوری شده و اغلب آن‌ها تحویل مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی داده می‌شود تا بنا به اصول و روش‌های تعیین شده دفع شوند.

خالدی یادآوری کرد: عکس مشاهده شده نیروی اورژانس کشور را در حال تخلیه سطلی عادی نشان می‌دهد که تنها برای حفظ سلامت و بهداشت محیط اورژانس تعبیه شده است در این سطل هیچ زباله عفونی وجود ندارد، نباید این دسته زباله‌ها با زباله‌های عفونی و بیمارستانی اشتباه گرفته شوند.
 

کل خبر ها