به مناسب روز طبیعت؛

منابع طبیعی سرمایه عظیم در دسترس مردم/صیانت از منابع طبیعی بدون مشارکت مردمی امکان پذیر نیست

جعفریان گفت: مدیریت درست منابع طبیعی به منظور حفظ این سرمایه ملی برای آیندگان، امری ضروری است.

خبر عید روز طبیعت//منابع طبیعی سرمایه عظیم در دسترس مردم/حفظ و صیانت از منابع طبیعی بدون مشارکت مردمی امکان پذیر نیستوحید جعفریان مدیر کل دفتر ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل‌ها در گفت و گو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه ارزش تفرج گاهی منابع طبیعی موجبات آرامش افراد را فراهم می‌کند، اظهار کرد: عظمت و طبیعت منحصر به فرد کشور با زیبایی خاص و متنوعی که دارد، موجب شده تا همه ساله سیر کثیری از آحاد جامعه در روز طبیعت به عرصه‌های منابع طبیعی مراجعه کنند.

وی ارزش تفرج گاهی را یکی از محدودیت‌های تراکم زندگی شهری اعلام کرد و افزود: اکثر آحاد جامعه به پاسداشت روز طبیعت و ارتباط بیشتر در این روز به عرصه‌ها مراجعه می‌کنند چرا که یکی از خدمات جنگل‌ها و مراتع ارزش تفرج گاهی است که موجبات آرامش و انبساط خاطر افراد را فراهم می‌کند.

جعفریان با اشاره به اینکه منابع طبیعی سرمایه عظیمی در دسترس به شمار می‌رود، بیان کرد: با توجه به آنکه شعار هفته منابع طبیعی سال، "منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی کشور هستند"، است، از این رو با مدیریت درست آن می‌توان منابع طبیعی را بهتر از گذشته به نسل‌های آتی سپرد و در غیر این صورت سرمایه عظیمی را از دست خواهیم داد.


بیشتربخوانید: ۹۵ درصد آتش سوزی‌ها عامل انسانی است/ حفظ پوشش یک راه برای مقابله با سیل


این مقام مسئول ادامه داد: منابع طبیعی عاملی برای پشتیبانی کشاورزی به لحاظ حفظ خاک و تولید آب محسوب می‌شود، از این رو حفظ و صیانت از این منابع ارزشمند وظیفه تک تک آحاد جامعه است.

وی با اشاره به اینکه با حفظ و صیانت از منابع طبیعی می‌توان آن را به آیندگان سپرد، بیان کرد: با توجه به آنکه حفظ و صیانت از منابع طبیعی و سرمایه ملی بدون مشارکت مردم شدنی نیست، بنابراین تمامی آحاد جامعه در روز طبیعت این مسئولیت اجتماعی مبنی بر حفاظت از منابع خطیر را باید به نمایش بگذارند.

مدیر دفتر ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل‌ها در ادامه افزود: به همکاران سازمان جنگل‌ها در اقصی نقاط کشور توصیه می‌شود که در حوزه بخش حفاظت سازمان جنگل‌ها به گونه‌ای عمل کنند تا باعث آلودگی محیط زیست و آتش سوزی نشوند.

جعفریان در پایان تصریح کرد: در فرهنگ ارتباط با حفظ و صیانت از طبیعت بار‌ها تاکید شده که تمامی دست اندرکاران و افراد در ارتباط با طبیعت باید به گونه‌ای اقدام کنند تا موجبات تخریب جنگل‌ها فراهم نشود.

انتهای پیام/

منابع طبیعی در حفظ منابع پایه تاثیر بسزایی دارد