(شماره ثبت : 26161)

بنا به دعوت شبکه ملی خیریه‌های حامی ایتام؛

نشست ملی "هم اندیشی مساعدت و تشریک مساعی سیل‌زدگان" برگزار شد/ ساخت 280 واحد مسکونی برای خانواده های ایتام

     

 

نشست ملی "هم اندیشی مساعدت و تشریک مساعی سیل‌زدگان" برگزار شد/ ساخت 280 واحد مسکونی برای خانواده های ایتام

نشست ملی "هم اندیشی مساعدت و تشریک مساعی سیل‌زدگان" با حضور حدود ۳۰ نفر از مدیران شبکه و مؤسسات مردم نهاد کشور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی مؤسسه خیریه عترت بوتراب، بنا به دعوت شبکه ملی خیریه‌های حامی ایتام نشست ملی "هم اندیشی مساعدت و تشریک مساعی سیل‌زدگان" با حضور حدود ۳۰ نفر از مدیران شبکه و مؤسسات مردم نهاد کشور و نیکوکاران عصر چهارشنبه یازدهم اردیبهشت در سالن جلسات شبکه برگزار شد.
 
در این نشست که به ریاست دکتر محمدعلی هادی مدیرعامل شبکه ملی مؤسسات خیریه حامی ایتام برگزار شد مدیران حاضر، نیکوکاران و اعضای هیئت مدیره شبکه نظرات خود را پیرامون چگونگی مساعدت و تشریک مساعی برای زلزله زدگان تشریح کردند.
 
آقای علی اصغر خامنوی رئیس هیئت مدیره شبکه ملی خیریه و نیکوکاران و مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، آقای محمد شرافت نماینده شبکه ملی خانه خیرین ایران، آقای سید محمود آذین مدیر عامل خیریه حضرت فاطمه الزهرا(س)، خانم نیری مدیر عامل خیریه عترت فاطمی و آقای کلاهدوز مدیر عامل مؤسسه خیریه چهارده معصوم از جمله حاضرین در این نشست بودند.
 
دکتر هادی در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به حاضرین به برکات سیل اخیر اشاره کرده و به این موضوع تأکید کردند که همه مؤسسات و دست‌اندرکاران باید تلاش و کوشش کنند تا مشکلات به وجود آمده مرتفع شود
 
دکتر هادی سیل اخیر را باعث به وجود آمدن وفاق ملی عنوان کرد و گفت: رسیدگی سریع و به معضلات به وجود آمده ضرورت دارد.
 
در ادامه این نشست آقای سید ناصر محمد سیدی بنیانگذار خیریه عترت بوتراب طی پیامی در راستای مشکلات سیل زدگان از ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد که ۱۰۰ واحد مسکونی در استان خوزستان، 60  واحد مسکونی در استان لرستان و ۴۰ واحد مسکونی در استان گلستان برای خانواده های ایتام ساخته خواهد شد.
 
بنیانگذار مؤسسه خیریه عترت بوتراب علاوه بر ساخت ۲۰۰ مسکن متعهد شد معادل مجموع کمک‌های سایر مؤسسات و نیکوکاران حاضر در نشست شخصاً برای حل مشکلات زلزله‌زدگان مساعدت کند.
 
آقای سید محمود آذین مدیر عامل خیریه فاطمه الزهرا(س) ضمن ارائه نظرات خود از کمک ۱۸۰ میلیونی و تأمین برخی از وسایل مورد نیاز زلزله زدگان خبر داد.
 
در ادامه این نشست نماینده مؤسسه ریحانه سعادت از کمک‌های نقدی و غیر نقدی این مؤسسه به سیل‌زدگان تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد.
 
همچنین  نماینده موسسه خیریه اشرف الانبیاء از قول آقای شمیرانی مهر از ساخت 80 واحد مسکونی برای خانواده های ایتامی که از سیل اخیر دچار آسیب شده اند خبر داد. 
 
در پایان این نشست به منظور سازماندهی و هماهنگی خدمات مؤسسات خیریه و نیکوکاران قرار بر این شد که کمیته ای تخصصی جهت تهیه آمار کمی و کیفی و وسایل مورد نیاز خانواده‌های تشکیل شود.
 
اعضای این کمیته عبارتند از: آقای سید محمود آذین مدیر عامل خیریه حضرت فاطمه الزهرا(س)، آقای علی اصغر خامنوی رئیس هیئت مدیره شبکه ملی خیریه و نیکوکاران و مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، آقای هوشنگی، آقای احمد علی کلاهدوز مدیر عامل مؤسسه خیریه چهارده معصوم ، و خانم نیری مدیر عامل خیریه عترت فاطمی که مسئولیت این کمیته با آقای کلاهدوز است و این کمیته می‌بایست نیازها را در اسرع وقت شناسایی و هزینه ساخت یا خرید مسکن در این مناطق را بررسی کند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۴۳
 
 

 

کل خبر ها