(شماره ثبت : 26161)

جانشین یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع خبر داد؛

حیدری گفت:حریق‌های سهوی و عمدی در جنگل‌ها و مراتع با جریمه نقدی و حتی مجازات حبس همراه است.

آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع جریمه نقدی داردبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ حیدری جانشین یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع اظهار کرد: تقاضای من از هموطنان این است که برای تحقق شعار "منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی" و کمک به حفظ و صیانت از جنگل‌ها، از برپایی هرگونه آتش یا حریق در داخل جنگل‌ها و مراتع خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به بارش‌های اخیر و وضعیت نامساعد جوی توصیه من این است که هموطنان حتما از آخرین اخبار هواشناسی پیش از ورود به طبیعت آگاه باشند و از حضور در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

جانشین یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه از هموطنان تقاضا داریم تا هر گونه حادثه مرتبط با منابع طبیعی را به شماره ۱۵۰۴ -سامانه امداد و نجات جنگل- اطلاع دهند، تصریح کرد: تمامی همکاران یگان حفاظت ما در حالت آماده باش کامل در محل خدمت‌شان حضور دارند.


بیشتر بخوانید:شکنجه طبیعت با قطع و وصل آب در زاینده رود 


وی در پایان گفت: حریق‌های عمدی و سهوی که در جنگل‌ها و مراتع به وقوع می‌پیوندد با مجازات نقدی و حتی مجازات حبس همراه است؛ چرا که مصداق خسارت به اموال عمومی است و مراجع قضایی پس از تعیین مقصر، مجازات مربوطه را تعیین می‌کنند.

انتهای پیام/

مجزات نقدی و حبس ابد در انتظار آسیب زدگان به مراتع و جنگل ها

کل خبر ها