(شماره ثبت : 26161)

جمشیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

مدیر کل اداره نظارت بر فرآورده هاى طبیعى و گیاهى سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم ترویج طب سنتى گفت: نیمى از دسته بیمارى‌ها فرآورده طبیعى و گیاهى دارند.

امیرحسین جمشیدى مدیر کل اداره نظارت بر فرآورده هاى طبیعى و کیاهى سازمان غذا و دارو در گفت‌ و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به لزوم ترویج طب سنتى و روى آوردن مردم به استفاده از فرآورده هاى طبیعى عنوان کرد: اعتقاد ما این است که به منظور ترویج طب سنتی باید میزان مصرف و تولید فرآورده‌های طبیعی و گیاهیافزایش و قیمت‌ها کاهش پیدا کند و در این راستا گام‌هایی در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برداشته شده است.

وى فرهنگ سازی را یکی از موضوعات مهم برای ترویج طب سنتی معرفى کرد و افزود: در برنامه پنجم و ششم توسعه وزارت بهداشت مکلف شده که در زمینه ترویج طب سنتی اقدام کند و فرهنگ سازی نقش به سزایی در رسیدن به این هدف دارد.

مدیرکل اداره نظارت بر فرآورده هاى طبیعى و کیاهى سازمان غذا و دارو ادامه داد: خوشبختانه شاهد آن هستیم که مردم نسبت به ۱۲ سال قبل علاقه مندی مردم نسبت به طب سنتی افزایش چشمگیری داشته است و خود مردم ترجیح مى دهند که از فرآورده‌هاى طبیعى و گیاهی استفاده کنند.

جمشیدى با بیان اینکه باید در زمینه فرآورده‌های طبیعی و دارویی به حدی برسیم که برای هر دسته بیماری یک فرآورده طبیعی یا داروی گیاهیداشته باشیم، عنوان کرد: در ۱۰ سال گذشته از ۹۶ دسته بیماری (بیمارى هاى چشم یک دسته محسوب مى شود) برای ۲۵ دسته بیماری، فراورده طبیعی و گیاهی داریم و اکنون این میزان ۲ برابر شده و برای بیش از نیمی از دسته بیماری‌ها فرآورده طبیعی و گیاهی داریم.

انتهای پیام/

باید برای هر دسته بیماری یک فرآورده طبیعی داشته باشیم

کل خبر ها