(شماره ثبت : 26161)

عزیزی مطرح کرد؛

رئیس انجمن علوم وصنایع غذایی ایران گفت: آبیاری با آب فاضلاب، سبزیجات را آلوده و می‌تواند ناقل انواع بیماری‌ها و میکروب‌ها در بدن باشد.

مصرف این سبزیجات را از سبد غذایی خود حذف کنیدبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد حسین عزیزی رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران اظهار کرد: آبیاری با آب فاضلاب‌های شهری در منطقه جنوب پایتخت طی چند سال اخیر توجه بسیاری از مسئولان وزارت بهداشت را به خود جلب کرده است، بر این اساس استفاده از آب های آلوده فاضلاب‌ها ممنوع و غیر قانونی است و وزارت بهداشت با افراد خاطی برخورد می‌کند.

وی افزود: سبزیجات آ‌بیاری شده با آب فاضلاب‌های شهری آلودگی‌های میکروبیو شیمیایی را جذب کرده و بیماری‌های مختلف را به بدن انسان منتقل می‌کنند.

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران مطرح کرد: آب فاضلاب‌ها حامل انواع میکروب‌ها به مواد شیمایی فلزی مانند سرب، جیوه و ... است که سلامت انسان را تهدید می‌کند بنابراین احتمال ابتلا به بیماری‌های وبا، میکروبی و عفونی و... وجود دارد.

وی مطرح کرد: ضد عفونی کردن سبزیجات آلوده با مواد ضدعفونی کننده تا حدی میکروب‌های موجود را از بین می‌برد اما تأثیری در کاهش میزان مواد شیمیایی فلزی در سبزیجات ندارد، چرا که سرب جذب بافت‌های گیاه شده و آن را به طور کلی آلوده می‌کند.

عزیزی در پایان تصریح کرد: تشخیص سبزیجات آلوده از طریق علائم ظاهری سبزیجات امکان پذیر نیست و تأثیری در انتخاب سبزی مناسب و سالم ندارد بنابراین به مردم هشدار داده می‌شود سبزیجات مطمئن را خریداری و پیش از مصرف ضد عفونی کنند.

انتهای پیام/

مصرف این سبزیجات را از سبد غذایی خود حذف کنید

 

کل خبر ها