(شماره ثبت : 26161)

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

یک کارشناس شیمی توضیحاتی در مورد ظروف پلاستیکی ارزان قیمت که در برخی مغازه‌های شهر به فروش می‌رسد، ارائه کرد.

پشت پرده ظروف پلاستیکی ۲ تومنی چه خبر است؟
نگین صدقی کارشناس شیمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به استفاده از ظروف پلاستیکی با مواد اولیه نامناسب اظهار داشت: ظروف پلاستیکی ارزان قیمت متاسفانه مواد اولیه شان نا سالم و مضر است و به شدت سلامتی افراد را تهدید می‌کند.
 
 
وی بیان کرد: ظروف پلاستیکی بی کیفیت از مواد غیرطبیعی تشکیل شده است که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا بازیافت شده و به چرخه طبیعت برگردد از این رو اینگونه مواد مناسب مصرف غذا در آن نیست و بهتر است افراد از ظروف گیاهی و یا چینی استفاده کنند.
 
 
وی ادامه داد: در اثر حرارت مواد غذایی داغ کاتالیست‌های با بافت پلیمر با غذای موجود در آن ترکیب شده و سبب بروز بیماری‌های مختلفی در افراد می‌شود.  
 
 
صدقی عنوان کرد: افراد بهتر است از ظروف یکبار مصرف برای مصارف غذاهای داغ و مواد گرم استفاده نکنند، زیرا مواد ظروف پلاستیکی در حرارت آزاد شده و ترکیبات بیماری زایی را ایجاد می‌کنند و این ترکیبات وارد مواد غذایی شده و سلامت افراد را تهدید می‌کنند.
 
 
وی تاکید کرد: ظروف گیاهی ماده اولیه شان معمولا نشاسته و ذرت است و آسیب کمتری به سلامت افراد وارد می‌کند و من توصیه می‌کنم که افراد بیشتر از ظروف کاغذی و سلولزی استفاده کنند.
 
 

کل خبر ها