(شماره ثبت : 26161)

سعیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: صیادان چینی با قایق‌های مجهز به تکنولوژی‌ جدید به صید ماهی در حجم بالا در منطقه هرمزگان می‌پردازند و این میزان صید به حدی است که زیست‌بوم منطقه را تغییر داده است.

چینی‌ها خلیج فارس را پارو می‌کنندمحمداسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیستگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به حضور صیادان چینی در خلیج فارس ، اظهار داشت: طی بازدیدهای اخیری که از این استان به عمل آمد، مشخص شد که منبع اصلی درآمد مردم استان هرمزگان صیادی است و آن‌ها از این طریق امرار و معاش می‌کنند و به گفته ساکنان این استان، حضور صیادان چینی در این منطقه و سواحل خلیج فارس برای آن ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.
 
سعیدی با اشاره به اینکه متاسفانه مسئولان منطقه با صدور مجوز به صیادان و مردم هرمزگان موافقت نمی‌کنند و حتی ساکنان این استان با وجود اینکه بارها به استانداری برای دریافت مجوز و حل مشکل خود مراجعه کرده‌اند، هیچ نتیجه ای نگرفته‌اند، گفت: این در حالی است که قایق‌های صیادی چینی در سواحل ایران به ماهیگیری می‌پردازند.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: طبق گفته صیادان هرمزگان، صیادان چینی با قایق‌های مجهز به تکنولوژی‌ جدید به صید ماهی با حجم بالا در منطقه می‌پردازند و این میزان صید به حدی است که زیست‌بوم منطقه را تغییر داده است.
 
وی در ادامه گفت: آنچه که در بازدید از مناطق مختلف به هرمزگان مشاهده شده، محرومیت شدید مردم استان است که نیاز به پیگیری و اقدامات مناسب برای ایجاد زمینه های اشتغال مناسب دارد.
 

کل خبر ها