(شماره ثبت : 26161)

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اتفاق جمعی از مدیران سازمان پیش از ظهر امروز از بخش‌های مختلف پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار بازید کردید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این بازدید با ابراز خوشحالی از راه اندازی پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار برغم مخالفت هایی که وجود داشت، اظهار داشت: این پژوهشکده اهمیت راهبردی برای سازمان حفاظت محیط زیست دارد و باید از همه ظرفیت ها برای توانمندسازی این سازمان استفاده کند.
 
 
وی با تاکید بر اینکه اولویت کاری پژوهشکده محیط زیست پژوهش های کاربردی است، افزود: این پژوهشکده باید بازوی پژوهشی برای سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه سیاست ها و رویکرد ها در بخش کلان باشد.
 
 
ابتکار با بیان اینکه امروز توسعه رشته محیط زیست یکی از افتخارات آموزش عالی است،گفت: انجام پژوهش هایی با نگاه کلان و مورد نیاز سازمان حفاظت محیط زیست ضرورت دارد.
 
 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به تغییر رویکرد ارزیابی زیست محیطی در سه سال اخیر که به روش موثر بین محیط زیست و توسعه تبدیل شدن است؛ اشاره کرد و افزود: پژوهشکده محیط زیست باید در زمینه ساز و کارها و دستورالعمل هایی که مدیران اجرایی محیط زیست بتوانند در موضوعات مختلف از جمله اقتصاد سبز، مشاغل سبز، صندوق ملی محیط زیست و دیگر از موضوعات راهبردی که برای سازمان حفاظت محیط زیست مهم است، همکاری داشته باشد.
 
 
وی با بیان اینکه پژوهشکده محیط زیست باید به توانمندسازی سازمان حفاظت محیط زیست کمک کند، افزود: در چند سال اخیر رویکرد مشارکت مردم در مدیریت مناطق مورد توجه قرار گرفته است و پژوهشکده می تواند روی این موضوعات از جمله قرق اختصاصی، پرورش حیات وحش، حضور بخش خصوصی در مناطق سرمایه گذاری بخش خصوصی که مورد توجه سازمان حفاظت محیط زیست است کار کند.
 
 
به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست؛ پژوهشکده محیط زیست باید نظرهای مشورتی در موضوعات مورد نیاز سازمان حفاظت محیط زیست ارایه کند.
 
 
وی با اشاره به مبادله 20 تفاهم نامه همکاری های زیست محیطی با کشورهای مختلف گفت: ارتباطات بین المللی پژوهشکده در همه حوزه ها باید تقویت و دوره های پژوهشی مشترک بین المللی برگزار شود.
 
 
بنابراین گزارش، ندا سلطانی رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار در این دیدار، گزارشی از اقدامات انجام شده در گروه های مختلف این پژوهشکده از جمله ارزیابی و مخاطرات زیست محیطی، تنوع زیستی و ایمنی زیستی، اقتصاد محیط زیست و طرح های پژوهشی در دست اقدام ارایه کرد.
 
 
سلطانی برگزاری نشست های علمی، انعقاد تفاهم نامه های همکاری، برگزاری همایش های علمی، کارگاه های آموزشی و انجام طرح های متعدد پژوهشی را از جمله مهمترین اقدامات پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار برشمرد.

کل خبر ها