(شماره ثبت : 26161)

رییس سازمان غذا و دارو:

رییس سازمان غذا و دارو گفت: کارنامه سازمان غذا و دارو در برابر مردم و پیشگاه الهی قابل دفاع بوده و در طول سه سال و نیم گذشته خدمات ارزشمندی ارائه داده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از وبدا، رسول دیناروند صبح امروز در دیدار نوروزی وزیر بهداشت با مسئولان و کارکنان سازمان غذا و دارو که در ساختمان این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: در سازمان غذا و دارو تلاش کردیم تا حداکثر تلاش خود را در جهت سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت بهداشت انجام دهیم و وقتی وضعیت موجود را با سال ۹۲ مقایسه می‌کنیم، خوشبختانه به هیچ عنوان با بحران و کمبود اقلام دارویی روبرو نیستیم.
 
دیناروند ادامه داد: در سال ۹۲ شاهد کمبود برخی داروهایی بودیم که بسیار ساده و پیش پا افتاده بودند، اما امروز علاوه بر تامین داروی مورد نیاز و کنترل قیمت آن، قیمت تجهیزات پزشکی و داروهای وارداتی به ترتیب ۷۰ و ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
 
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حوزه غذا، اقدامات بسیار ارزشمندی در کشور انجام شد و در سال گذشته، در سه مجمع معتبر بین المللی حضور یافتم و تجربیات ارزشمند کشور را در حوزه هایی مانند چراغ راهنمای غذایی، کاهش اسیدهای چرب، ترانس و روغن پالم و همچنین کنترل برنج‌های وارداتی به سایر کشور‌ها انتقال دادم و وضعیت ایران در این حوزه، در سطح دنیا مناسب بود.
 
دیناروند با بیان اینکه در حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی، برخی فشار‌ها به این سازمان وارد می‌شود، گفت: خوشبختانه جلوی ورود هزاران تن برنج وارداتی غیرسالم را به بازار گرفتیم و دیگر کسی جرات ندارد کالاهای آسیب رسان به سلامت مردم را از راه‌های قانونی وارد کشور کند و خدمات این حوزه را زیر سوال ببرد.

کل خبر ها