(شماره ثبت : 26161)

قالیباف مطرح کرد؛

شهرداری تهران: اقدامات شهرداری باعث شده است که پاینخت به مقصد گردشگری تبدیل شود.

پایتخت به مقصد گرشگری تبدیل شده است/افزایش 50 درصدی تورهای گردشگریبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد باقر قالیباف شهردار تهران، در بازدید از ستاد گردشگری شهرداری تهران، اظهار داشت: درباره تبدیل ستاد گردشگری شهرداری به سازمان، بحث هایی در شورای اسلامی شهر صورت گرفته است و امیدواریم در شورای چهارم و قبل از اتمام  دوره خود، جهت ایجاد این سازمان کوچک اقدام شود و شهرداری هم آژانس های بخش خصوصی را در این بخش هدایت کند.

شهردار تهران در ادامه به خدمات شهرداری تهران در ایام نوروز اشاره و تاکید کرد: ایام نوروز در شهرداری تهران طرح استقبال از بهار اجرا می شود که از یک ماه قبل از شروع سال جدید آغاز می شود تا شهر آمادگی لازم را در آستانه سال نو داشته باشد . 

قالیباف با پرداختن به تجربه پنج ساله فعالیت ستاد گردشگری شهرداری تهران بیان داشت: ستاد گردشگری شهرداری به طور ویژه در حوزه برگزاری تورهای گردشگری در ایام نوروز فعالیت کرده و امسال 24 مسیر برای گردشگری شامل تهران قدیم ، موزه ها ، کاخ ها ، بناهای تاریخی و ... ایجاد شده است که شهروندان و مسافران نوروزی استقبال خوبی از آن داشته اند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه گردشگری گفت: خیلی ها این تصور را دارند که در حوزه گردشگری، کم کاری شده و غفلت کرده ایم اما این نکته قابل در ک است که همه گردشگری تهران معطوف به گردشگران خارجی نمی شود. با وجود این که حضور گردشگران خارجی می تواند موجبات اشتغال زایی در برخی حوزه ها را فراهم کند ولی گردشگری داخلی ما هنوز در حد خود رونق نگرفته است.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه تا 5 سال گذشته  تهران گردشگر داخلی جذب نمی کرد و مردم توجهی به پایتخت به عنوان مکانی برای گردشگری نمی کردند، تصریح کرد: درسال های گذشته عموما تهرانی ها به  شهرهای دیگر سفر می کردند اما در 5 سال اخیر و به ویژه امسال، بسیاری از ساکنین تهران در شهر خود مانده و از سویی بسیاری از سفرهای نوروزی به سمت پایتخت بوده است.

قالیباف افزود: با آمار به دست آمده در نوروز امسال، 50 درصد شرکت کنندگان در تورهای گردشگری تهران از ساکنین پایتخت و 50 درصد باقی را مسافران نوروزی تشکیل داده اند .

شهردار تهران به دیگر خدمات ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران اشاره و تاکید کرد: در روزهای گذشته، بیش از 3600 خانوار مسافر نوروزی به پایتخت را اسکان داده ایم و تسهیلات بسیاری نیز برای مسافران در نظر گرفته شده از جمله تخفیفات مراکز گردشگری و هتل ها ، حمل و نقل عمومی رایگان با تهران کارت و ... به طوری که شهروندان با پرداخت مبلغ کمتر از 20000 تومان می توانند در تورهای تهران گردی شرکت کنند.
 
 ح

کل خبر ها