(شماره ثبت : 26161)

برج میلاد به مدت یک ساعت در روز ساعت زمین (26 مارس) مصادف با ششم فروردین ماه خاموش می‌شود.

زمین خاموش می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه محیط زیستگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است. خانواده ها و کسبه با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکترونیکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت استفاده بهینه از انرژی را یادآوری می‌کنند و آرمان نخست این اقدام آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان است.
 
نخستین گرامیداشت ساعت زمین در ایران در سال 1390 و با خاموشی چراغ های برج میلاد در تهران انجام شد‌. در سال 1391 تعداد بیشتری از شهرها و سازه های معروف ایران به این حرکت پیوستند.
 
برنامه ساعت زمین در ایران شنبه 29 اسفند 1395 ساعت 20:30 دقیقه برگزار شد.
 
به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، مراسم ساعت زمین، شنبه شب ششم فروردین ماه برگزار می شود. این مراسم بین ساعت 20:30 تا 21:30 دقیقه به وقت محلی انجام می شود.
 
سال گذشته صدها میلیون نفر در 128کشور جهان در این مراسم شرکت کردند. نیت اصلی از این اقدام این است که آگاهی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.
 
دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به این مناسبت گفت: فردا صدها میلیون نفر در سراسر جهان مراسم ساعت زمین را اجرا می کنند. هر یک از مردان، زنان و کودکان با خاموش کردن چراغ ها برای مدت 60 دقیقه در ساعت 20:30 به وقت محلی پیام محکمی مبنی براینکه می‌خواهند آنچه در دنیا می‌گذرد را تغییر دهند‌ به گوش جهانیان می‌رسانند.
 
محمد هادی حیدرزاده رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار کشور از پیوستن مدیریت شهری تهران برای اولین بار در طرح جهانی ساعت زمین خبر داد و افزود: در این راستا برج میلاد به مدت یک ساعت در روز ساعت زمین 26 مارس مصادف با ششم فروردین ماه خاموش می‌شود.
 
این برنامه از سال2007 میلادی برای نخستین بار در کشور استرالیا و توسط صندوق جهانی حیات وحش اجرا شده است که با استقبال کم نظیر مردم سراسر جهان مواجه شد، به طوری که بیش از 128 کشور جهان در این طرح مشارکت داشتند.
 
 
 
انتهای پیام/

کل خبر ها